09. 05. 2018

Volkswagen na oslavu GTI na Wörthersee vždy dovalí nějakou tu chuťovku. Letos to jsou dva projekty od jejich učňů a minimálně ten Golf GTI by stál za hřích.

Volkswagen nechal své nadané učně ukázat co je v jejich silách při příležitosti celosvětově známého GTI srazu u jezera Wörthersee. Ti se naprosto otevřeli své představivosti a na sraz dovezli dvě unikátní vozidla se znaky Volkswagen na kapotě. Třídveřovou verzi Golfu GTI a rodinné kombi Variant.

Největší pozornost určitě zaslouží Golf GTI, pojmenovaný jednoduše GTI Next Level, který podává opravdu nevídané výkony (pokud se pohybujeme ve světě Volkswagen nabídky). Celý projekt je totiž víc funkční, než jen na parádu a dvoulitrový čtyřválcový motor tak dostal mnohem více výkonu, než na jaký jsme u „aut pro lidi“ zvyklí. Konkrétně 302 Kw / 405 koní a to ve spojení s dvouspojkovou sedmistupňovou automatickou převodovkou. Jemného doladění se nevyhnul ani bodykit, jeho nejvýraznější část je pak určitě větší zadní difuzor.

Učni si pohráli i s celkovým vzhledem vozu. Sportovní polepy dodávají vozu mírně agresivnější vzhled a červené podsvícení skvěle podtrhuje stejnobarevné doplňky GTI – každý mileniál tak musí ukápnout nostalgickou slzu. Stejně barevný interiér pak už jen doplňuje celkovou stylizaci vozu. Protože dělali vůz učni, je v zadní části vozu pomocí 3D tiskárny vytvořený box, určený pro masivní reproduktory, díky kterým mohou starší občany Zwickau učit populární hudbě. Jeden z učňů pak navrhl mobilní aplikaci, která dokáže ovládat kufr auta, LED obrazovku a i barevné podsvícení.

Druhým projektem je Golf Variant TGI Gmotion s pohonem všech kol, který je z úplně jiného těsta. Pokud čekáte stejně zajímavé hodnoty, jako u GTI musíme vás zklamat. Není to totiž vůbec žádný divoch. Vinuté pružiny zajišťují pohodlné cestování za tichého šepotu motoru 1.5 litru poháněného CNG. Výkon 96 kW / 129 koní je pro takový cruising dostačující. Základní barva včetně polepů (Deep Black, Ice, Hallmark, St. James Red) pochází z nabídky Bentley. Stejné barvy pak pokrývají i box na střeše.

Mohlo by se vám líbit

Nový šéf koncernu Volkswagen promluvil o budoucnosti značky. Loučí se Ducati?
07.05. 2018
Nový šéf koncernu Volkswagen promluvil o budoucnosti značky. Loučí se Ducati?
#ducati #Man #volkswagen

Nevíme, jak vy, ale ten Golf GTI Next Level by měl okamžitě zaparkovat do konfigurátoru automobilky. Nejenže poletí, jako střela, ale vypadá prostě skvěle.

Napsal pro vás: Vladimír Kadera

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!