03. 07. 2017

Nejnáročnější Rallye Dakar je za námi, 7. července startuje druhá nejobtížnější Silk Way Rally z Moskvy do čínského Xi´anu. Na start se postaví i Aleš Loprais na kamionu Tatra Queen 69 ReBorn.

Silk Way Rally se jezdí od roku 2009 a kopíruje někdejší hedvábnou stezku. Inspirací závodu je ikonický závod Peking – Paříž z roku 1907.

První ročník startoval v Kazani a končil Ašchabadu s celkovou délkou 4500 kilometrů v devíti etapách. Druhý ročník s podobnou délkou trati startoval v Petrohradu a končil v Soči. Třetí ročník vedl z ruské Moskvy opět do Krásné Polany. V roce 2013 z Moskvy do Astrachaně. Pak měly závody pauzu, jelo se až v roce 2016 z Moskvy do Pekingu. V kategorii kamionů vítězí pravidelně Kamazy, v roce 2011 se to ale podařilo Alešovi Lopraisovi na Tatře Jamal.

Snad se to povede i letos – Loprais pojede pod stáji InstaForex na nově upraveném speciálu. Tatra Queen 69 ReBorn s motorem Gyrtech má nové tlumení, brzdy a chlazení nového agregátu Gyrtech. Úpravou prošla i kabina vycházející z typu Jamal a z osvědčených komponentů první verze, která při svém debutu na Dakaru 2014 získala dvě etapová vítězství.

Lopraise a všechny jeho konkurenty čeká skoro 10 000 kilometrů a padesáti stupňová vedra při přejezdu pouště Gobi. Loprais už tradičně testoval auto na Slovensku a pak zamířil do Moskvy. Tak ať mu to na Silk Way Rally jede! Můžeme mu držet palce, tipovat jak dopadne a jestli závod nepřejmenují na Závod přátelství ruského a čínského lidu.

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!