22. 07. 2017

Ani silný déšť nezastavil Subaru od zajetí rekordního času. Po neúspěšném prvním pokusu se Special postavil Zelenému peklu podruhé a zajel rekordní čas.

Subaru WRX, celým jménem WRX STI Type RA NBR Special si to rozdal se zeleným peklem. Nejde však o produkční vůz. Jako základ posloužilo obyčejné WRX STI. Ta pravá párty začíná teprve pod kapotou. Tam naleznete přeplňovaný dvoulitr s výkonem 600 koní (474kw), který spolupracuje s převodovkou z WRC a posílá výkon na obě nápravy.

Výsledek? 6:57,5 sekundy. Jen tak pro zajímavost: čas Porsche 918 je 6:57 rovných. Jedná se tedy o rekord mezi sedany. Druhé místo v této kategorii je až o 35 vteřin dále a patří Alfě Romeo Quadrifoglio.

Stejný vůz byl k zahlédnutí na letošním Goodwood festivalu nebo na okruhu na ostrově Man. Pro souboj se Zeleným peklem přibyl aktivní zadní spoiler a nový body kit.

Při prvním pokusu, kdy Nurburgring postihl těžký monzum se Subie nedostalo pod 8 minut

Subaru WRX STI Type RA je limitovaná ostřejší verze obyčejného STI. Bude se prodávat v prvním čtvrtletí roku 2018, ale komponenty z WRC v něm nečekejte. Namísto toho dostaneme již dobře známý přeplňovaný motor o obsahu 2.5 litru s výkonem 310 koní. Převodovku s kratšími převody, nižší hmotnost a upravený podvozek s tlumiči Bilstein.

Kromě ostré verze Imprezy bude k mání i pálivější model BRZ zvaný BRZ tS.

foto: Motor1

 

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!