28. 06. 2017

104. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu odstartuje v sobotu 1. července. Na cyklisty čeká přes 3500 km v 21 etapách. Závod startuje v Düsseldorfu a končí na pařížském bulváru Champs-Elysées. Naše domácí automobilka poskytne celkem 250 pořadatelských a doprovodných vozů. Mezi nimi bude i letošní novinka KAROQ.

ŠKODA tento závod podporuje už od roku 2004 jako oficiální partner a dodavatel oficiálních vozů. Součástí flotily bude i vlajková loď automobilky SUPERB v červené barvě Corrida a s panaromatickou střechou, která poveze ředitele závodu Christiana Prudhommea. Tento SUPERB zvaný „Red Car“ je vybaven několika vysílačkami fungujících na různých kanálech, díky nimž může ředitel dohlížet na celý závod a udělovat sportovní a bezpečnostní pokyny. Panoramatickou střechu pak může ovládat přímo ze zadní části limuzíny a mít tak na dohled celý peloton.

„Uplatnění nového modelu ŠKODA Superb v roli ‚ředitelského vozu’ jej staví na velkolepé pódium“ – Werner Eichhorn, prodej a marketing ŠKODA AUTO

Při úvodní etapě v Düsseldorfu doprovodí vybrané týmy tři novinky v podobě modelu Karoq, které budou sloužit jako servisní vozy. Vedle Superbu a Karoqu doplní flotilu i SUV KODIAQ a modernizovaná OCTAVIA. Celá flotila urazí během třítýdenního závodu zhruba 2,8 milionu kilometrů. Od roku 2004 je to již přes 30 milionu kilometrů, které naše domácí automobilka urazila při nejůspěšnějším cyklistickém závodu na světě.

Vedle funkce oficiálního vozu podporuje ŠKODA Tour de France potřetí v řadě jako sponzor Zeleného trikotu pro nejlepšího sprintéra.

zdroj: ŠKODA AUTO

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!