21. 01. 2019

Na letošním autosalonu v Detroitu se představil nový Ford Mustang Shelby GT500. Ještě se ani neví přesný počet koní a první kousky už mají svého majitele. A ke komu putoval ten úplně první a kolik za něj zaplatil?

Poslední výkřik spolupráce mezi Fordem a Shelby je konečně mezi námi. Má přes sedm set koní, kteří cválají z osmiválcového motoru o objemu 5.2 litru. Moc toho zatím nevíme. Jistotou je prý ale stovka okolo 3 sekund a čtvrt míle pod 11 sekund. Přepracován je i podvozek, brzdy jsou mnohem účinnější než u ostatních modelů a motor spolupracuje výhradně se 7stupňovou automatickou převodovkou Tremec.

Nyní proběhla dražba úplně prvního produkčního kousku a milionáři z celého světa se o něj poprali. Akce probíhala na jedné z nejprestižnějších aukcí na světě Barrett-Jackson. Nakonec si vůz domů odveze samotný Craig Jackson, předseda představenstva a jeden ze zakladatelů této aukce. Za Mustang Shelby GT500 se sériovým číslem VIN001 zaplatil celkem 1,1 milionu dolarů (v přepočtu 24.750.000 Kč).

Mohlo by se vám líbit

Ve skladu se našlo jedenáct BMW E34. Všechny jsou úplně nové
07.01. 2019
Ve skladu se našlo jedenáct BMW E34. Všechny jsou úplně nové
#bmw #bulharsko #e34

Na tomto prodeji si ale nikdo kapsu nenamastil, veškerý výtěžek věnuje automobilka Ford na výzkumné účely pro společnost JDRF, která se zabývá léčbou dětské cukrovky. „Šance vlastnit úplně první Ford Mustang Shelby GT500 je příležitost, která se naskytne jen jednou za život. Ještě důležitější ale je, že jsme získali prostředky pro JDRF a pomohli dostat je do širšího povědomí“, uvedl Joe Hinrichs, prezident Ford Motor Company pro Severní a Jižní Ameriku.

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!