06. 09. 2018

Málokteré auto splňuje požadavky na americký sen tak jako Corvetta. Hřmotný osmiválec v kupé karoserii s krouťákem, který by mohl otáčet planetu je snem nejednoho petrolheada. Vůbec poprvé z ní ale bude právoplatné superauto.

Můžeme polemizovat nad tím, že už to vlastně nebude ta legenda a že nezastávání klasické koncepce se bude v konzervativní Americe považovat za kacířství. Ale opravdu to zatím vypadá, že příští rok (září 2019) spatří světlo světa první Chevrolet Corvette s motorem uprostřed, před zadní nápravou. Přesně tak jak to má správný supersport mít.

Současná produkce již sedmé generace tohoto kultu pravidelně zásobuje garáže snílků po celé planetě. Corvetta je levná, brutální a sexy. Světem nedávno prolétla informace o přestavování továrny na nejrychlejší Chevrolety, aby se oba modely (originál a novinka s motorem uprostřed) mohly vyrábět najednou na stejném místě.

Mohlo by se vám líbit

5 dostupných osmiválců, které si můžete koupit okolo dvou set tisíc
31.08. 2018
5 dostupných osmiválců, které si můžete koupit okolo dvou set tisíc
#motory #top #v8

Po okruzích se navíc pořád prohání maskovaná příšera se řvoucím motorem. Zadní sedadla by mohla rozpalovat osmiválcová atmosféra (343 kW / 460 koní), nebo 4.2 V8 se dvěma turby (485 kW / 650 koní). Kolují i zvěsti o dvakrát přeplňované V8 s výkonem… A teď se něčeho držte – osm set padesát koní.

Jak to bude finálně vypadat se nejspíš dozvíme v reportu z Auto Show Detroit, která proběhne na začátku ledna příštího roku.

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!