12. 07. 2017

Příběh Sira Franka Williamse a jeho týmu Formule 1 má za sebou svou světovou premiéru. Dokument mapuje vznik týmu od roku 1977 až po současnost.

Na režisérské křeslo se posadil Morgan Matthews, který se ve snímku zaměřuje mimo začátků týmu F1 Williams na téměř smrtelnou nehodu zakladatele Sira Franka Williamse a na to, jak se ho jeho rodina snažila udržet naživu.

Film je založen na knize Lady Virginie Williamsové (Frankova žena) z roku 1991 – A Different Kind of Life a využívá kazetové nahrávky, ve kterých se svým rodinným přítelem probírala osudy jejich rodiny. Zahrnuje také řadu archivních záznamů, dramatickou rekonstrukci Williamsovy nehody a následné bitvy v nemocnici. Dokument obsahuje rozhovory s bývalými závodníky Williamsu Nigelem Mansellem, Alanem Jonesem a Nelsonem Piquetem, bývalým technickým ředitelem Sir Patrickem Headem a jedním z blízkých přátel Williamem Davidem Brodiem.

Zástupkyně týmu F1 Williams a zároveň Frankova dcera Claire Williamsová říká: „Lidé mohou nabývat dojmu, že se jedná o historii týmu na trati a chronologii týmu v průběhu let, ale tak to není.“

„Je to převážně výprávěno knihou mé maminky, kterou napsala v roce 1991 po tatíčkově nehodě. Zaměřuje se na Frankovy počátky v motoristickém sportu, závodění koncem šedesátých let, jak získal tým v sedmdesátých letech, první úspěch v 80. letech a je i o jeho nehodě. Vypráví příběh, který lidé o našem týmu neznají.“

Světová premiéra se konala v úterý v noci v londýnském kině Curzon Mayfair a přitomni byli i Claire Williamsová, Lance Stroll a Felipe Massa.

Promítání v českých kinech zatím není potvrzeno.

foto: autosport, independent, f1 fanatic, f1 williams

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!