12. 10. 2017

Oblíbená herní série Gran Turismo se nedávno rozrostla o další přírustek s názevem Sport. Jakkoli skvěle to vypadá, stále se ještě ani trochu nepřibližuje realitě. V Nissanu se tak rozhodli tu hranici mezi hrou a realitou ještě trochu více rozechvět a postavili Nissan GT-R (Nissan totiž zároveň slaví 20 let v této herní sérii), který se kompletně ovládá DualSchockem 4, ovladačem z populární herní konzole Playstation 4.

Čtyři roboti, kteří se starají o pohon a řízení hlídá šest počítačů. Ty vyhodnocují informace a aktualizují ovládací prvky až 100 krát za vteřinu! Nissan se chlubí, že tento skvost se dá ovládat až na vzdálenost jednoho kilometru.

Vše bylo samozřejmě třeba pořádně otestovat a tak na pomoc přispěchal vítěz GT Academy Jann Mardenborough, který rozparádil toto robotizované kupé na okruhu Silverstone až na 211 km/h. Kvůli dosahu dálkového ovladače byl celou dobu v helikoptéře nad tratí.

Touto demonstrací ale život sporťáku na dálkové ovládání nekončí. V příštím roce bude objížďet americké školy aby pozdvihl zájem o vědu a techniku. Auto je totiž plné dalších vychytávek. Pokud například řidič ztratí nad vozem kontrolu zapojí se další dva motůrky, které odříznou hlavní motor od pohonu, aby se zamezilo případné kolizi.

Mohlo by se vám líbit
Chlápek si postavil nejrychlejší stodolu na světě. Jak mu s tím pomohl britský premiér?
05.02. 2018
Chlápek si postavil nejrychlejší stodolu na světě. Jak mu s tím pomohl britský premiér?
#jamescameron #kevinnicks #stodola

foto: Motor1

 

 

 

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!