26. 06. 2017

29.ledna 2016 v 9:22 ukončil svou produkci po 67 letech legendární Land Rover Defender. Nyní se však zdá, že „Ochránce“ ještě neřekl své poslední slovo.

Šéfdesignér Land Roveru Gerry McGovern se na konci minulého týdne rozpovídal pro Automotive News Europe o nástupci tolik oslavovaného Defenderu. Dle jeho slov je novinka „nedaleko“ a první koncept se ukáže světu na začátku roku 2018. Při navrhování se prý snažili navázat emoční spojení s původním modelem a zároveň vyhovět modernímu spotřebiteli, který je zvyklý na technicky vyspělé SUV. Můžeme tak očekávat moderními vymoženostmi nacpanou charismatickou krabici, která bude kdykoli schopná vyrazit jak do lesa, tak do města.

„Tento vůz byl na velmi dlouhou dobu emocionálním jádrem naší značky. Abychom se posunuli kupředu musíme vytvářet žádoucí a významná vozidla, která zaujmou i širší publikum.“ ~ Gerry Mcgovern

Automobilka se již dřívě nechala slyšet, že pracuje na pěti různých variantách nového Defenderu. Vedle uzavřené a otevřené třídveřové karoserie je v plánu i pětidveřová verze s třetí řadou sedadel. Paletu doplní tří a pětidveřový pickup. Všechny budou mít hliníkový rám a dvě uzávěrky diferenciálu.

V případě selhání automobilky v tomto ambiciózním plánu návratu legendy se britský miliardář a zakladatel firmy Ineos stále uchází o zakoupení práv k výrobě Defenderu, který by postavil jako luxusní a moderní SUV. V plánu by bylo vyrábět 15 až 20 000 kusů ročně s cenovkou přibližně 1 500 000 korun.

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!