25. 09. 2018

Čínský developer Shekou Industrial Zone Holdings Co se potýká s problémem prodeje svých nově vystavěných bytů. Proto přišli pro potenciální kupce se zajímavou nabídkou.

Tato společnost spustila nový developerský projekt, který čítá 350 bytů. Bohužel se jich zatím podařilo prodat pouze dvacet pět. Firma tak nevěděla, co si s byty počít a začala ke koupi bytu nabízet i auto. Konkrétně ke každému prodanému bytu dá novému majiteli na výběr mezi BMW X1 a BMW řady 3. To je moc hezké, ale cena bytu už tak hezká není – stojí 621 000 dolarů ( skoro 14 000 000 korun). Pokud o auto kupující nemá zájem, strhne mu společnost cenu auta z ceny bytu.

S podobným problémem se setkává čím dál více čínských prodejců. Potenciálním kupcům tak nabízejí nová auta nebo exotické dovolené. Lidé ale stále nemají zájem. Možná, že kdyby nebyly ceny bytů tak astronomické podařilo by se to prodat, ne?

Mohlo by se vám líbit

Čínský Passat Lingyu byla ve skutečnosti kopie českého vozu. Poznáte, o který šlo?
01.02. 2018
Čínský Passat Lingyu byla ve skutečnosti kopie českého vozu. Poznáte, o který šlo?
#Lingyu #Passat #vw

Když si koupíte garsonku ve Vršovicích dostanete možná tak re-kolo před barákem. Přitom by z toho klidně třeba Citigo kápnout mohlo. No co? V Číně se v roce 2017 prodalo 28 800 000 osobních aut a stala se tak lídrem ve světovém prodeji aut. I přesto ale roční růst prodaných aut klesá. Oproti loňskému roku to bylo pouze o 3% více a letos se nárůst očekává ještě menší.

Vladimír Kadera

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!