03. 04. 2018

Každý je z jiného kontinentu, ale jsou si tak zatraceně blízko. Postavit proti sobě jedny z nejrychlejších vozů na planetě je vždycky zábava, ale tady jde o trochu víc.

Dodge Challenger Demon je skut z nervy drásající pevností poctivých a pracovitých dělníků, který k obědu slupnou velké McMenu, zalejou to litrem Dr. Peppera a po šichtě jdou domu do karavanu, kde pijí pivko a koukají na baseball (nebo se věnují domácímu násilí). Z jejich umaštěných rukou vyjíždí jediný vůz na světě, který je schopen stavět se na zadní tak, jak to dělá Dominic Toretto a nepotřebuje k tomu žádné úpravy.

Na druhém kontinentu se s chirurgickou přesností vyrábí partou nadšených inženýrů v čistých uniformách naprostý skvost a právoplatné superauto McLaren 720S. Dvoudveřové kupé z Anglie přišlo nakopat zadek vozům, jako Ferrari 488, nebo Lamborghini Huracán. Jak si ale povede proti Bobovi z Detroitu?

Na první pohled by vás ani nenapadlo tyto vozy srovnávat, ale čísla jsou zajímavá. Oba dva vozy mají základní výkon přes 700 koní. Akcelerace z 0 na 100 km/h proběhne u Demona o 0,6 vteřiny rychleji (2,3s). McLaren má sice pomalejší zrychlení na stovku (2,9s), ale zatímco Dodge může na závodních pneumatikách pokračovat do 270 km/h, McLaren pokračuje až do 341 km/h.

*přetočte si na 4:20, nemáte zač

Mohlo by se vám líbit

BMW i3S vs. Dodge Charger. Jak tohle dopadne?
01.09. 2017
BMW i3S vs. Dodge Charger. Jak tohle dopadne?

Můžete auto napumpovat jak chcete, ale když váží skoro dvě tuny, nemá proti superautu šanci. McLaren váží 1311 kg a to znamená naprostou dominanci nad Demonem. S pevným startem od semaforů a se vší parádou by byl výsledek mírně odlišný, ale výsledek vám musí být jasný. I když! Demon má oficiální čas na 1/4 míle 9,65 sekundy. Papírově je tedy 720S s 9,7s o trochu pomalejší. Postavte je někdo na dragstrip!

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!