13. 11. 2018

Závodní týmy Bryan Herta Motorsport slavili úspěchy na letošním severoamerickém šampionátu cestovních vozů, Pirelli World Challenge, s vozem Hyundai i30 N TCR. Vítězství jak týmů, tak konstruktérů, se neobejde bez nadšené odezvy ze strany korejské automobilky.

V Hyundai oznámili, že v příštím šampionátu to chtějí posunout ještě dál. Se stejným týmem, ale s jiným autem. Na šampionátu Michelin Pilot Challenge nastoupí se zcela novou zbraní, vylepšenou Hyundai Veloster N TCR. Novinka bude sdílet 85 % komponent se svým předchůdcem. To zahrnuje turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 350 koňských sil. Vůz má na starosti Hyundai Motorsport Customer Racing Team. Vyrábět se bude v německém Alzenau, stejně jako Hyundai i30 N TCR.

„Jsme velmi nadšení z toho, že máme zpět tým Bryan Herta Motorsport, který se účastní prestižního závodu IMSA Michelin Pilot Challenge. Po tom, jakou jízdu předvedli v letošním roce, se už nemůžeme dočkat, co nám i fanouškům předvedou v následující sezóně s Hyundai Veloster N TCR“, říká Dean Evans, šéf marketingu Hyundai Motor America.

Závodné sezóna začíná 25. ledna a závodní tým, který chce mít ve své stáji Hyundai Veloster N TCR, musí zaplatit 155 000 dolarů (3 565 000,- Kč). První závod proběhne na okruhu Daytona International Speedway, v domově série Nascar.

Vladimír Kadera

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!