13. 03. 2018

Když se řekne offroad každému se nejspíš vybaví Land Rover, Land Cruiser, nebo Hummer. Ale co takhle Tesla Model X? Dokáže si elektromobil za čtyři a půl milionu korun poradit alespoň s mírným terénem?

Každý rok probíhá série Adventure Racing World Series. Tento vytrvalostní závod dokáže potrápit i ty nejzdatnější atlety. Kromě samotného závodění totiž čeká účastníky i boj s orientací a většinou nemilostné přírodní podmínky. Závodí na všem možném, od pěškobusu, přes veslování, až po kola.

Video pochází od fotografa, který má za úkol dokumentovat celý závod. Pro sledování závodníků si vybral velmi neobvyklý prostředek – Teslu Model X. To není asi ta první věc, která vás napadne, když se řekne offroad. A přece, ono to funguje. Tesla si s mírným terénem dokáže poradit a oproti vozům na pevné hmoty, které mají čerpací stanice od sebe vzdálené i přes 300 kilometrů, si vždy najde potřebnou zástrčku.

Kompatibilitu si fotograf vyřešil po svém. Vozí s sebou 90 kilogramů všemožných adaptérů a zástrček, a může se tak připojit k elektrické síti téměř kdekoli na světě.

Mohlo by se vám líbit

Elektromobily, jak je známe dnes se prodávaly již v roce 1996. Proč šly všechny do šrotu?
04.02. 2018
Elektromobily, jak je známe dnes se prodávaly již v roce 1996. Proč šly všechny do šrotu?
#elektromobil #EV1 #generalmotors

 

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!