12. 08. 2017

Ford GT z roku 2005 je vzpomínka na slavné závodní vozy GT40, které v závodech LeMans napráskali Ferrari. Civilní verze tohoto retro sporťáku se nedávno představila v druhé generaci. Pokud ale vaše srdce touží po té první generaci, mějte se na pozoru. Na prodej je nyní téměř nový exemplář!

Reinkarnace starých závodních strojů je teď zřejmě v kurzu. Máme tu Alpinu a již druhou generaci Fordu GT. Zákazníci si totiž rádi zdobí své garáže retro kousky se závodním charakterem. Jednomu z nich nyní může přistát i téměř nový Ford GT z roku 2006! Ten je jedním z hlavních tahounů automobilové aukce Monterey Car, která právě probíhá na závodním okruhu Laguna Seca v Kalifornii.

GT je pokryto tmavě modrou barvou Midnight Blue s typickými bílými pruhy. Exteriér navíc zdobí příplatková kovaná BBS kola. Tento vůz nese číslo 1664. Celkem jich bylo v tento rok vyrobeno 2011. Nový majitel získá dokonce kompletní výrobní dokumentaci a originální nálepku na sklo. Jak roztomilé.

 

Odhaduje se, že se aukční cena vyšplhá až k 8 000 000 korun. To se dá, ne? Vzhledem k tomu, že jde o téměř nový vůz ale může být konečná částka mnohem vyšší… Do čeho byste skočili? „Ojetý“ Ford GT nebo nový Huracán?

Prohlédněte si tohoto krasavce v galerii nahoře.

foto: rmsothebys

Mohlo by se vám líbit
Věděli jste, že se Henry Ford inspiroval sériovou výrobou na jatkách?
03.02. 2018
Věděli jste, že se Henry Ford inspiroval sériovou výrobou na jatkách?
#fordt #henryford #seriovavyroba
× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!