26. 03. 2018

Úvodní sekvence z filmu Baby Driver potěšila nejednoho benzínového šílence. Nyní se chystá již druhá aukce tohoto filmového vozu. A můžete si být jistí, že tohle je pořádný kus auta.

Film Baby Driver nás v loňském roce velmi potěšil. Automobilových honiček není nikdy dost, a když hodíte do prvních záběrů filmu krvavě rudou Imprezu WRX, máte o aplaus z naší strany postaráno. No a co, že zbytek filmu už není tak úplně o autech. Na (dost možná) nejlepší automobilovou honičku roku 2017 to stačilo*. Film vydělal přes 167 milionů dolarů, a kritici jej označují za velký úspěch. Palec nahoru pro režiséra, pro herce, a pro Subaru!

*Ještě navíc, když drtivou většinu divočin s autem oddřeli kaskadéři, nikoli počítač

Na úvodní část filmu mělo studio celkem 6 kousků Subaru WRX, modelový rok 2006. Krátce po premiéře filmu šla jedna z nich do aukce. Po 71 příhozech se cena vyšplhala na 69 100 dolarů (1 400 000 korun). Jen tak pro srovnání, stejný vůz z tohoto roku koupíte do půl milionu korun. A to ta filmová měla nalítáno už přes 158 000 mil.

První vůz na prodej se používal pro natáčení scén, kdy byla Impreza „tak trochu v bocích“. A tak byla firmou DBW Motorsport předělána na pohon pouze zadních kol, a měla přepracovaný zadní diferák. Tento druhý kousek je však už plnotučná Impreza se systémem ST1, pohonem všech kol od Allpro Subaru z americké Georgie.

Do auta bylo proinvestováno 20 000 dolarů. Peníze padly například na kované písty, hydraulickou ruční brzdu, přední diferák od OS Giken, a ještě mnohem víc. I přes četné úpravy, je stále legální s ní jezdit po silnicích. Zatímco Impreza z první aukce se hodí spíš na blbnutí na parkovišti, tato bude zřejmě pořád od bahna.

Aukce bude probíhat v Dubnu na Mecum auctions v Houstonu. O žádné oficiální částce se zatím nehovoří, ale očekává se, že se zastaví opět někde na hranici 70 000 dolarů. Po prodeji to tak bude již třetí WRX z filmu Baby Driver na silnici (tu první vlastní herec hlavního hrdiny Ansel Elgort).

Nový majitel navíc získá exkluzivní fotografie z natáčení, na kterých si bude moct prohlížet svůj vůz. Součástí předání vozu bude také rozhovor s kaskadérem filmu, Jeremym Fryem. „Dej bacha, nad 160 lehce táhne doprava“.

Po této aukci tak už zbudou jen tři kousky. Co myslíte, střelí je studio taky? Nebo půjdou do muzea.

Mohlo by se vám líbit

Burt Munro zajel na motocyklu Indian z roku 1920 rekord, který platí dodnes.
17.04. 2018
Burt Munro zajel na motocyklu Indian z roku 1920 rekord, který platí dodnes.
#indian #munro #novyzeland

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!