15. 08. 2017

Základní verze Camara s osmiválcovým motorem stojí 38 000 dolarů (870 000 korun). Jakkoli přátelsky tato cena vypadá konkurence je přeci jen levnější. To by se ale v brzké době mělo změnit.

Například u Fordu zaplatíte pouze 34 100 dolarů (780 000 korun) a odbubláte s osmiválcovým Mustangem. Podobně je tomu tak i u Challengeru R/T. To směřuje vedení Chevroletu ke snížení ceny za osmihrncový produkt. Potvrdil to Mark Reuss v rozhovoru pro Automotive News.

Dle něj by se měla snížit cena i u základního modelu. Základní Mustang vás vyjde na 26 085 dolarů (600 000 korun). Camaro stojí 26 900 dolarů (620 000 korun). To zase není takový rozdíl ale u Fordu dostanete za své peníze motor V6 a Chevy nabídne pouze oturbené čtyři válce (podobně jako tolik oblíbené evropské Mustangy)

„Myslím si, že je to dobrá příležitost pro základní modely Camara a příjemné osvěžení pro naše osmiválcové modely. Zákazníci by mohli více přihlížet k základním modelům a nesoustředit se tak tolik na osmiválce. Mustangy a ostatní konkurence půjdou s cenou dolů a to je pro nás dobrá příležitost.“ – Mark Reuss

 

Zatím není známo, kdy k této změně dojde, ale vzhledem k plánovanému osvěžení současného Camara někdy během roku 2019 se dá tato změna očekávat právě tehdy.

Zdali to bude mít nějaký dopad na tuzemský trh se můžeme zatím pouze domnívat. Vtrhne-li sem ale vzhledem k příznivějším cenám čtyřválcové Camaro měl by se mít náš „Focustang“ na pozoru!

foto: Chevrolet

Mohlo by se vám líbit
Věděli jste, že se Henry Ford inspiroval sériovou výrobou na jatkách?
03.02. 2018
Věděli jste, že se Henry Ford inspiroval sériovou výrobou na jatkách?
#fordt #henryford #seriovavyroba

 

 

× Like
Baví tě Ventil?
Dej nám Like!